Магазин
Пн–Пт 10:00–18:00
Сб–Нд 11:00–18:00
Ми на звʼязку

Грунти кислотні

Грунти кислотні

Перед фарбуванням кузова поверхня обов’язково проходить попередню підготовку. Чимала роль у цьому відведена кислотному ґрунту. Це базове покриття, яке наноситься перед фарбою. Воно виконує низку завдань, перш за все антикорозійний захист та приховування дефектів.

Що таке кислотний ґрунт: роль у підготовці автомобільних поверхонь

Кислотний ґрунт — це праймер, тобто базове покриття, яке наноситься на метал під час кузовного ремонту. Він має складний хімічний склад, у якому головною речовиною виступає фосфорна кислота. Вона запобігає ...

Перед фарбуванням кузова поверхня обов’язково проходить попередню підготовку. Чимала роль у цьому відведена кислотному ґрунту. Це базове покриття, яке наноситься перед фарбою. Воно виконує низку завдань, перш за все антикорозійний захист та приховування дефектів.

Що таке кислотний ґрунт: роль у підготовці автомобільних поверхонь

Кислотний ґрунт — це праймер, тобто базове покриття, яке наноситься на метал під час кузовного ремонту. Він має складний хімічний склад, у якому головною речовиною виступає фосфорна кислота. Вона запобігає поширенню іржі. Формула безпосередньо впливає на метал. Вона створює тонку плівку на поверхні та забезпечує хімічний захист. Крім того, реактивний ґрунт необхідний для адгезії, тобто зчеплення основи з лакофарбовим покриттям.

Різновиди кислотних ґрунтів та їхні особливості

За складом та способом нанесення праймери поділяються на такі групи:

  1. Однокомпонентні. Переважно продаються у форматі аерозолю. Такі кислотні ґрунти готові до використання відразу після купівлі без попередньої підготовки та змішування компонентів. Для нанесення таких засобів не потрібні додаткові інструменти: валик, кисть та фарбопульт. Достатньо зняти ковпачок та натиснути на кнопку. Однокомпонентні кислотні ґрунтовки переважно використовуються для дрібного ремонту. Вони відрізняються щадною дією, тому не здатні впоратися з великими осередками корозії.

  2. Двокомпонентні. Продаються у вигляді двох банок. В одній — безпосередньо реактивний ґрунт, а в іншій — розчинник. Перед нанесенням покриття необхідно змішати компоненти згідно з інструкцією. Такі праймери потребують інструментів та обладнання. Вони наносяться за допомогою кисті, валика та фарбопульта. Такі кислотні ґрунтовки використовуються для великого кузовного ремонту. Вони легко впораються з великим осередками корозії. Але нанесення засобу потребує досвіду, тому такі склади частіше використовуються в автосервісах.

Праймери бувають різних кольорів. Відтінок треба підбирати залежно від фарби кузова.

Переваги та обмеження використання кислотних ґрунтів для автомобілів

Праймери мають такі плюси:

  1. Забезпечення адгезії. Вони покращують зчеплення автоемалі з металом. Такі засоби сумісні з різними сплавами: алюмінієвим, цинковим, сталевим.

  2. Захист від корозії. Кислотні ґрунти для авто запобігають її поширенню. Це дозволяє збільшити термін експлуатації транспортного засобу.

  3. Висока стійкість до зовнішніх чинників. Реактивні ґрунти не бояться вологи, вітру, сонця, високої температури та хімічних речовин. Це дозволяє захистити кузов від несприятливих умов.

Праймери належать до швидковисихаючих матеріалів. Це дозволяє скоротити час, потрібний на ремонт. Існує два обмеження під час нанесення кислотного ґрунту для авто:

  • шпаклівка — формули не сумісні з поліефірними складами;

  • шліфування — механічний вплив зруйнує захисну плівку.

Реактивний ґрунт потребує вторинного ґрунтування.

Технологія нанесення кислотного ґрунту: покрокова інструкція

Ґрунтування виконується у два етапи:

  1. Підготовка поверхні. Її треба очистити від бруду, пилу та іржі. Попередньо робочу зону можна вимити та висушити. Після цього її слід знежирити за допомогою спеціального засобу.

  2. Нанесення кислотної ґрунтовки. Аерозоль необхідно розпилити. Двокомпонентні суміші треба розбавити за інструкцією та нанести за допомогою інструментів.

Після висихання суміші можна розпочинати фарбування. На це знадобиться приблизно п’ять хвилин.

Поширені помилки під час роботи з кислотними ґрунтами та як їх уникнути

До складу праймерів входять небезпечні речовини, тому під час нанесення треба використовувати респіратор та захисний одяг. Ще одна помилка стосується двокомпонентних засобів. Їх необхідно змішувати за інструкцією в суворо визначених пропорціях. Попередньо поверхню треба обробити — очистити, знежирити та висушити. Інакше покриття швидко розтріскається, і ремонт не матиме тривалого ефекту.

В інтернет-магазині «Автоколор» можна купити кислотні ґрунти з доставкою по Україні. Її виконує «Нова пошта». Також можлива кур’єрська доставка. Покупцям запропоновано два способи оплати — готівкою під час отримання та банківською карткою. Юридичні особи та ФОП можуть скористатися безготівковим розрахунком. Перед замовленням можна порівняти ціни на кислотні ґрунти та почитати їхні описи. Ліворуч передбачений фільтр, за допомогою якого легко скоротити список товарів на сторінці.